KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

Wspólną recytacją znanego wiersza rozpoczął się festyn z okazji Dnia Flagi RP. Były tańce, zabawy integracyjne i cukrowa wata, a także konkursy z nagrodami. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół bawili się z Papą Smerfem i Smerfetką.

DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

24 kwietnia w międzyrzeckim Urzędzie Gminy odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Spotkanie z udziałem władz miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańców zorganizował tutejszy Komisariat Policji.

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE

Wielkie emocje towarzyszyły tegorocznym ćwiczeniom sportowo-pożarniczym, które odbyły się 23 kwietnia na międzyrzeckim stadionie. W mieście triumfowali druhowie z OSP Zawadki i druhny z OSP Stołpno.

kws

27 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.

Na chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Badanie potrwa od 3 do 5 minut.

Akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców to nagroda główna, którą Powiat Bialski otrzymał w konkursie „Samorząd od Serca”. Organizator kampanii „Ciśnienie na Życie” już czwarty rok z rzędu prowadzi działania, które mają podnieść świadomość Polaków w zakresie profilaktyki schorzeń układu krążenia. Podczas bezpłatnych badań realizowanych w ramach kampanii, można nie tylko zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, ale także za pomocą innowacyjnej aplikacji  sprawdzić wiek serca. Aplikacja pozwala na określenie, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu, przez które zgodnie z danymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Polsce co roku trafia do szpitali ok. 170 tys. osób, a blisko połowa hospitalizowanych umiera.

Bezpłatne badania, które będzie można wykonać na stoisku kampanii „Ciśnienie na Życie” w międzyrzeckim szpitalu ( Dzienny Dom Opieki Medycznej ). Pielęgniarki, po przeprowadzeniu badania zinterpretują wyniki oraz udzielą fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy w wieku od 20 do 74 lat.

Więcej w kategorii: Ogłoszenia

herb um