DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

24 kwietnia w międzyrzeckim Urzędzie Gminy odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Spotkanie z udziałem władz miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańców zorganizował tutejszy Komisariat Policji.

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE

Wielkie emocje towarzyszyły tegorocznym ćwiczeniom sportowo-pożarniczym, które odbyły się 23 kwietnia na międzyrzeckim stadionie. W mieście triumfowali druhowie z OSP Zawadki i druhny z OSP Stołpno.

parkomat

Opłaty pobierane są tylko w dni robocze (poniedziałek- piątek) w godz. 8.00-16.00. W dni świąteczne (ustawowo wolne od pracy) postój jest bezpłatny.

Za  najkrótszy (24 minutowy) czas postoju trzeba uiścić opłatę w wysokości 40 groszy. Stawka za pierwszą godzinę postoju wynosi 1,00 zł, za drugą - 1,20 zł, za trzecią - 1,40 zł. Czwarta i każda następna kosztuje 1,00 zł. Opłata naliczana jest proporcjonalnie do czasu postoju. Przykładowo za 1,5 godzinny czas parkowania należy zapłacić 1, 60 zł (1,00 zł za pierwszą godzinę i 60 gr czyli połowę stawki za drugą godzinę).

Chętni za 200 zł mogą wykupić miesięczną opłatę abonamentową. Należy pamiętać, że automaty nie wydają reszty.

Parkomaty są zamontowane w trzech dostępnych miejscach: przy sklepach Witaminka, Oleńka oraz obok telebimu. Ich obsługa nie jest skomplikowana, ponadto na każdym urządzeniu znajduje się instrukcja. Należności parkingowe trzeba uiszczać z góry, a dowód wpłaty włożyć za przednią szybę auta. Brak biletu parkingowego będzie skutkował dodatkową opłatą w wysokości 50 zł.