- Szczegóły
DOFINANSOWANIE: 1 962 716,86 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 2 180 796,52 zł
Przedmiotem inwestycji jest budowa trybun na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim. Stadion MOSiR zlokalizowany jest przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim i przeznaczony jest głownie dla rozgrywek piłki nożnej.
Projekt zakłada dostosowanie stadionu do standardów III ligi. Obecny niski stan obiektu stanowi główny problem stojący na dalszym rozwoju bazy sportowej w mieście. Jedyny istniejący w mieście stadion nie pozwala na zaspokojenie potrzeb organizacji sportowych i mieszkańców miasta w odniesieniu do obiektów z udziałem widowni i ogranicza perspektywy rozwoju integracji poprzez sport. Niniejszy projekt skupia się na rozwiązaniu głównego problemu jakim jest niski standard trybun.
Inwestycja ma na celu stworzenie ok. 500 indywidualnych miejsc siedzących zapewniających niezakłócony wgląd na cały obszar pola gry, zgodnych z wymaganiami określonymi przez PZPN. Będą wygodne (anatomicznie wyprofilowane), oddzielone od innych miejsc i przytwierdzone na stałe do podłoża, ponumerowane i wykonane z materiału niepalnego. Wyznacza się ok. 70 miejsc dla kibiców drużyny gości w oddzielnym sektorze gwarantującym ich bezpieczne i komfortowe przyjęcie, co zapewni ogrodzenie trwałe o wysokości min. 2,2 m z każdej stron (z możliwością utworzenia sektora strefy buforowej, trwale wygrodzonej lub organizowanej na poszczególne mecze) z oddzielnymi wejściami i wyjściami ewakuacyjnymi. Ok. 10 miejsc siedzących, odpowiednio oznakowanych i zlokalizowanych na trybunie głównej z dobrą i niezakłóconą widocznością dla oficjeli. Planuje się wyznaczenie ok 3 miejsc z dobrą widocznością dla widzów z niepełnosprawnościami (poruszających się na wózku inwalidzkim) i towarzyszących im osób. Dodatkowo każda trybuna dolna stadionu wyposażona zostanie w furtki bezpieczeństwa na obszar pola gry, oznaczone numerami i wyróżniające się innym kolorem od pozostałych elementów ogrodzenia oraz posiadające urządzenia blokujące zabezpieczające przez nielegalnym wtargnięciem na boisko. Planuje się zadaszenie widowni w celu poprawy komfortu i ochrony widzów przed warunkami atmosferycznymi. Dostęp do sektora dla osób niepełnosprawnych będzie zapewniony z poziomu chodnika. Przyczyni się to do wyrównywania szans, gdyż nastąpi eliminacja barier fizycznych utrudniających korzystanie z obiektu i wpłynie na swobodną integrację z otoczeniem.
Projekt wspomoże osiągnięciu efektów społeczno-gospodarczych, pobudzi zainteresowanie sportem, a co najważniejsze wyrówna szanse mieszkańców w dostępie do infrastruktury umożliwiającej aktywne spędzanie czasu. Powstanie silny, nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjny w regionie, zapewniający organizację ponadlokalnych imprez rekreacyjno-widowiskowych (zawodów lekkoatletycznych, pożarniczych, koncertów), a tym samym podnoszący atrakcyjność inwestycyjną i kulturalną miasta.
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład
Program Inwestycji Strategicznych
- Szczegóły
DOFINANSOWANIE: 1 313 886,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 1 340 700,00 zł
Przedmiotem inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej grawitacyjno-ciśnieniowej w części ul. Zadwornej, odprowadzającej wody opadowe i roztopowe. Cel: wybudowanie kolejnego odcinka kanalizacji deszczowej na terenie miasta Miedzyrzec Podlaski, dostosowanie jej do obecnego i planowanego sposobu zagospodarowania terenu, zabezpieczenie osiedla przed skutkami deszczy nawalnych oraz dużej ilości wód opadowych i roztopowych – minimalizacja podtopień budynków i zalania ulic, umożliwienie retencjonowania wody i wykorzystania jej w okresach suchych. Łączna długość kanalizacji deszczowej grawitacyjnej z rur PVCU 315 mm wyniesie L = 953,6 m, kanalizacji ciśnieniowej z rur PE 160 mm wyniesie L = 10,0 m. Sieć będzie uzbrojona w studzienki rewizyjne żelbetowe DN 1000 mm, studzienkę rozprężną żelbetową DN 1200 mm i w dwie przepompownie wód opadowych i roztopowych w obudowach polimerobetonowych o średnicy DN 2000 i 2500 mm. Wody opadowe i roztopowe z powierzchni ulic i chodników będą odprowadzane do kanalizacji deszczowej przez wpusty uliczne betonowe DN 500 mm z osadnikami piasku o wysokości 0,7 m. Przyłącza od wpustów do studni rewizyjnych zaprojektowano z rur PVC-U 200 mm. Miejscem włączenia projektowanej kanalizacji deszczowej w ul. Zadwornej będzie zaprojektowany kolektor kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Zahajkowskiej na skrzyżowaniu ul. Zadwornej z ul. Zahajkowską.
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład
Program Inwestycji Strategicznych
- Szczegóły
DOFINANSOWANIE: 7 998 493,20 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 11 849 820,00 zł
Inwestycja zakłada budowę budynku przedszkola miejskiego mieszczącego 6 oddziałów, w każdym po 25 dzieci; w pełni przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt zakłada podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i montaż paneli fotowoltaicznych w celu redukcji kosztów uzyskiwania energii oraz w trosce o środowisko. Przedszkole zlokalizowane będzie na nowym, dynamicznie rozwijającym się osiedlu mieszkaniowym wielorodzinnym - os. Wyszyńskiego, które zamieszkiwane jest głownie przez młode małżeństwa dla których dostęp do instytucji opiekuńczo-edukacyjnej jest podstawą dalszego funkcjonowania.
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład
Program Inwestycji Strategicznych