U W A G A !

Informacja dla hodowców trzody chlewnej

W związku z kolejnymi przypadkami wystąpienia na terenie powiatu bialskiego ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), oraz możliwością rozszerzenia granic obszarów objętych restrykcjami, zwracam się do Państwa o rozważenie jak najszybszej sprzedaży świń znajdujących się w Waszym posiadaniu lub dokonania ich uboju na użytek własny.

Jednocześnie przypominam o konieczności przestrzegania przepisów prawa obowiązujących w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt, a także zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Link do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą":

Burmistrz Miasta

Międzyrzec Podlaski