Strona główna
POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA


Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej ścieżki rowerowej w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek zyskają dogodny dojazd do ul. Rudnickiej.


Więcej informacji

LEGENDARNY LADY PANK W MIĘDZYRZECU

LEGENDARNY LADY PANK W MIĘDZYRZECU


Tegoroczne Dni Międzyrzeca obfitowały w mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Największą z nich był sobotni koncert zespołu Lady Pank, który przyciągnął tłumy fanów do parku Potockich.


Więcej informacji

Slide item 6
CZYTAJĄ, I TO JAK!

CZYTAJĄ, I TO JAK!


1 czerwca uczniowie międzyrzeckich szkół wraz z nauczycielami tłumnie zgromadzili się na placu Jana Pawła II, by wziąć udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”.


Więcej informacji

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU


Międzyrzecka Kryta Pływalnia „Oceanik” wkrótce będzie jak nowa. Miasto pozyskało 342 tys. zł na remont hali basenowej i jej zaplecza.


Więcej informacji

 asdasdafsagsdgsdgsdg

Niedawno ukazało się drugie wydanie „Tryptyku Podlaskiego” autorstwa Jana Kołkowicza. Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, nawiązując do ustanowionego przez powiat bialski Roku Żołnierzy Wyklętych.

 

Publikacja będzie także lekturą obowiązkową dla uczestników jesiennego konkursu „Międzyrzec – historia – dzień dzisiejszy", poświęconego właśnie Żołnierzom Wyklętym.

Książka dotyczy działalności żołnierzy spod znaku WiN w 1946 roku. Kołkowicz przez wiele lat rozmawiał z uczestnikami licznych działań i akcji żołnierskich w okolicach Międzyrzeca i spisywał ich wspomnienia. Jak zauważa autor przedmowy Ryszard Turyk, autor zrobił to w sposób barwny i plastyczny sposób, nie przysłaniając przy tym faktów, które miały miejsce w owym czasie.

Obecne wydanie „Tryptyku Podlaskiego” jest uzupełnione o krótką relację z przebiegu uroczystości podczas odsłonięcia muralu 13 września 2015 r. oraz o biogramy trzech żołnierzy podziemia niepodległościowego spod znaku WiN: porucznika Franciszka Michaluka ps. „Polny”, sierżanta Stanisława Miszczuka ps. „Kłos” oraz porucznika Tadeusza Marczuka ps. „Kurzawa”.  Książkę można kupić w Księgarni „AZ” (ul. Lubelska)  oraz w siedzibie TPN w Miejskim Ośrodku Kultury.

Jan Kołkowicz był dziennikarzem, publicystą i prozaikiem, autorem cyklu „Zamachowcy”, o szlaku bojowym Pegaza, późniejszego „Parasola”, „Za czerwonym parasolem” – o walce i zmaganiach z NKWD i Armią Czerwoną, a także „Na szlaku WiN”. Był też organizatorem budowy pomników WiN w Kiełbaskach, Brzozowicy i Wygodzie oraz Wólce Konopnej. Zmarł 29 czerwca 2007 roku. „Tryptyk Podlaski” jest jego pośmiertnym dziełem. 

app2

Inwestycje zrealizowane przy udziale funduszy zewnętrznych

zriwm

Miasta partnerskie

mp