Strona główna
Slide item 6
Slide item 7
KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!


Wspólną recytacją znanego wiersza rozpoczął się festyn z okazji Dnia Flagi RP. Były tańce, zabawy integracyjne i cukrowa wata, a także konkursy z nagrodami. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół bawili się z Papą Smerfem i Smerfetką.


Więcej informacji

3 MAJA. UROCZYSTOŚCI W MIĘDZYRZECU

3 MAJA. UROCZYSTOŚCI W MIĘDZYRZECU


Tegoroczne uroczystości upamiętniające 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyły się w strugach deszczu. Mimo to wzięło w nich udział wielu mieszkańców miasta.


Więcej informacji

Slide item 5
DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA


24 kwietnia w międzyrzeckim Urzędzie Gminy odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Spotkanie z udziałem władz miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańców zorganizował tutejszy Komisariat Policji.


Więcej informacji

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE


Wielkie emocje towarzyszyły tegorocznym ćwiczeniom sportowo-pożarniczym, które odbyły się 23 kwietnia na międzyrzeckim stadionie. W mieście triumfowali druhowie z OSP Zawadki i druhny z OSP Stołpno.


Więcej informacji

 asdasdafsagsdgsdgsdg

Niedawno ukazało się drugie wydanie „Tryptyku Podlaskiego” autorstwa Jana Kołkowicza. Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, nawiązując do ustanowionego przez powiat bialski Roku Żołnierzy Wyklętych.

 

Publikacja będzie także lekturą obowiązkową dla uczestników jesiennego konkursu „Międzyrzec – historia – dzień dzisiejszy", poświęconego właśnie Żołnierzom Wyklętym.

Książka dotyczy działalności żołnierzy spod znaku WiN w 1946 roku. Kołkowicz przez wiele lat rozmawiał z uczestnikami licznych działań i akcji żołnierskich w okolicach Międzyrzeca i spisywał ich wspomnienia. Jak zauważa autor przedmowy Ryszard Turyk, autor zrobił to w sposób barwny i plastyczny sposób, nie przysłaniając przy tym faktów, które miały miejsce w owym czasie.

Obecne wydanie „Tryptyku Podlaskiego” jest uzupełnione o krótką relację z przebiegu uroczystości podczas odsłonięcia muralu 13 września 2015 r. oraz o biogramy trzech żołnierzy podziemia niepodległościowego spod znaku WiN: porucznika Franciszka Michaluka ps. „Polny”, sierżanta Stanisława Miszczuka ps. „Kłos” oraz porucznika Tadeusza Marczuka ps. „Kurzawa”.  Książkę można kupić w Księgarni „AZ” (ul. Lubelska)  oraz w siedzibie TPN w Miejskim Ośrodku Kultury.

Jan Kołkowicz był dziennikarzem, publicystą i prozaikiem, autorem cyklu „Zamachowcy”, o szlaku bojowym Pegaza, późniejszego „Parasola”, „Za czerwonym parasolem” – o walce i zmaganiach z NKWD i Armią Czerwoną, a także „Na szlaku WiN”. Był też organizatorem budowy pomników WiN w Kiełbaskach, Brzozowicy i Wygodzie oraz Wólce Konopnej. Zmarł 29 czerwca 2007 roku. „Tryptyk Podlaski” jest jego pośmiertnym dziełem. 

OGŁOSZENIA

Więcej w kategorii: Ogłoszenia   

app2

Inwestycje zrealizowane przy udziale funduszy zewnętrznych

zriwm

Miasta partnerskie

mp

  

               

       herb um   

 

Miasto Międzyrzec Podlaski,

ul. Pocztowa 8, 21-560 Międzyrzec Podlaski 

tel. 83 372 62 10