Warto wiedzieć

fp                                         bip     fb

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej prowadzi kampanię informacyjną „STOP pożarom traw”. Akcja ma edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.

Trwa rekrutacja do Żłobka Miejskiego w Międzyrzecu Podlaskim na rok szkolny 2017/2018. Do placówki zostaną przyjęte dzieci, które 1 września  będą miały ukończone 20 tygodni życia.

Dzieci, które aktualnie korzystają ze żłobka, kontynuują pobyt  w roku szkolnym 2017/2018 na podstawie „Karty zgłoszenia dziecka do Żłobka – Kontynuacja”. Wnioski, które zostaną złożone po terminie tj. 28 kwietnia 2017 r. nie będą rozpatrywane. Lista przyjętych maluchów  zostanie podana do publicznej wiadomości 22 maja. Do 30 czerwca rodzice będą mieli czas na dostarczenie zaświadczenia lekarskiego i podpisanie umowy z placówką. Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00, tel. 660 390 471.

Lokalny Punkt Informacyjny zaprasza na spotkania osoby, które planują rozpocząć działalność gospodarczą przy wsparciu Funduszy Europejskich. Odbędą się one 3 i 10 marca w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14 w sali audiowizualnej nr 8. Wezmą w nich udział przedstawiciele firm i instytucji dysponujący w najbliższym czasie takimi funduszami, w związku z tym każdy uczestnik będzie mógł zadać szczegółowe pytania bezpośrednio organizatorom konkursów. Zainteresowani tematem mogą zgłaszać się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie - (83) 343 58 44 lub osobiście.

Do 31 marca można typować kandydatów do honorowego tytułu „Międzyrzeczanin Roku”.

Pretendentów do tytułu mogą zgłaszać organizacje, instytucje oraz każda pełnoletnia osoba. Nominację należy udokumentować listą z 25 podpisami dorosłych osób. Kandydat musi być mieszkańcem Międzyrzeca Podlaskiego. Ponadto ma to być osoba, która w 2016 roku wyróżniła się swoją postawą lub działalnością w jakiejkolwiek dziedzinie życia, szczególną aktywnością społeczną lub zawodową, wspierała rozwój i promocję miasta, przyczyniła się do kształtowania pozytywnego wizerunku miasta oraz ma nieposzlakowaną opinię i cieszy się zaufaniem oraz szacunkiem otoczenia.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć osobiście  w sekretariacie Urzędu Miasta (ul. Pocztowa 8) lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Regulamin nadawania honorowego tytułu „Międzyrzeczanin Roku”

Zgłoszenie o nadanie honorowego tytułu „Międzyrzeczan Roku”