mp10.0317

Ponad 40 uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Mistrz Pióra” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

Etap miejski konkursu odbył się 7 marca w urzędzie miasta. Uczniowie szkół podstawowych redagowali opowiadania na jeden z wybranych tematów. Mieli do wyboru: „Złoczyńcy w ośrodku wypoczynkowym”, „Miałem cudowny sen- ktoś we mnie uwierzył” oraz „Strach ma wielkie oczy”, zaś gimnazjaliści mogli wybrać jeden z 4 tematów: refleksje na blogu „Życie nie jest przewiązane kokardą a i tak jest wspaniałym prezentem”, historię ilustrującą słowa: „Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje”, rozdział książki „Zawsze jest jakieś jutro” oraz opowiadanie fantasy „Dobro nie walczy ze złem, ale leczy je”. Jury, w skład którego weszli nauczyciele języka polskiego ze wszystkich szkół, pracowało w dwóch grupach i jednomyślnie stwierdziło, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Najciekawsze prace nagrodzono książkami, które ufundowali: burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot, który objął honorowy patronat nad konkursem, Jolanta Wolanin, dyrektor ZPO nr 3 i radna Danuta Duda.

Zwycięzcy w kategorii szkoła podstawowa:

1.Natalia Kuczyńska (ZPO2)

2. Amelia Kozłowska (ZPO3)

3. Kinga Janicka (ZPO2)

wyróżnienie - Paulina Brodawka (ZPO1)

Nagrodzeni gimnazjaliści:

1. Aleksandra Kutczyńska (ZPO2)

2. Daria Sierhej (ZPO3)

3. Paulina Domańska (ZPO1)

wyróżnienie - Aleksandra Osak (ZPO2)