KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

Wspólną recytacją znanego wiersza rozpoczął się festyn z okazji Dnia Flagi RP. Były tańce, zabawy integracyjne i cukrowa wata, a także konkursy z nagrodami. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół bawili się z Papą Smerfem i Smerfetką.

DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

24 kwietnia w międzyrzeckim Urzędzie Gminy odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Spotkanie z udziałem władz miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańców zorganizował tutejszy Komisariat Policji.

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE

Wielkie emocje towarzyszyły tegorocznym ćwiczeniom sportowo-pożarniczym, które odbyły się 23 kwietnia na międzyrzeckim stadionie. W mieście triumfowali druhowie z OSP Zawadki i druhny z OSP Stołpno.

sap m

24 lutego w kinie „Sława” odbyło się kolejne już, spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościliśmy podróżnika Stefana Czernieckiego, który w fascynujący sposób opowiadał o swojej wyprawie w niebezpieczne rejony w stanie Amazonas na południu Wenezueli.

Nasz gość z łatwością przyciągnął uwagę młodych słuchaczy. W barwny sposób opisywał krajobrazy Wenezueli, jej stolicy Caracas, egzotycznych zwierząt (m.in. tarantuli, anakondy) oraz zdefiniował pojęcie „dżungli”. Jego opowieści wzbogacały ciekawe zdjęcia i oddająca klimat tamtych stron muzyka. Stefan wytłumaczył uczniom, że geografia to bardzo ważna i potrzebna dziedzina wiedzy, którą warto poznawać.

Podróżnik z zapałem i humorem opowiadał o swoich spotkaniach z Indianami oraz o przygodach (niejednokrotnie dramatycznych, ale i zabawnych), których doświadczył, podróżując po Wenezueli. Ciekawą historią była opowieść o negocjacjach Czernieckiego z przewodnikiem, aby ten poprowadził go i jego towarzysza na szczyt tepui. Tubylec nie chciał tego zrobić, twierdząc, że już tam był, a góry lepiej wyglądają z dołu. Nie chciał oferowanych przez podróżników pieniędzy, bo w dżungli nie mają  one żadnej wartości. Okazało się, że magiczną moc mają kalosze Stefana. Podróżnik przedstawił je jako niezwykły i trudno dostępny produkt (warty mieszkania w Polsce). Przewodnik dał się wreszcie przekonać i wprowadził chłopaków na szczyt w zamian za kalosze. Na koniec spotkania podróżnik rozdawał autografy, chętnie też pozował do wspólnych zdjęć z młodzieżą.

Stefan Czerniecki jest dziennikarzem, kartografem, autorem książek: "Dalej od Buenos", "Cisza", "Po drugiej stronie", "Czekając na Duida", a także programów telewizyjnych "Za siódmą górą", tekstów publikowanych między innymi przez "National Geographic-Traveler".

Więcej w kategorii: Ogłoszenia

herb um