sks

Nasze miasto zakwalifikowało się do programu „Szkolny Klub Sportowy” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

„Program SKS” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Podstawowym zamysłem tej inicjatywy jest umożliwienie podejmowania  dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego.

Projekt polega na zorganizowaniu i prowadzeniu zajęć sportowo-rekreacyjnych w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia br. Zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu w grupach min. 15 osobowych. W jednej szkole mogą być prowadzone maksymalnie 2 grupy. Nauczyciele realizujący program otrzymają wynagrodzenie w wysokości 40,00 zł /brutto/za godzinę. Wszyscy uczestnicy programu, jak i prowadzący zajęcia zostaną ubezpieczeni.

Międzyrzec Podlaski zgłosił do programu następujące szkoły: ZPO nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 1 – 2 grupy ćwiczebne, Gimnazjum nr 1 – 1 grupa ćwiczebna), ZPO nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2 – 2 grupy, Gimnazjum nr 2 – 1 grupa), ZPO Nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 3 – 2 grupy, Gimnazjum nr 3 – 1 grupa ćwiczebna).

programkwadrat