b zawadki

Ochotnicza Straż Pożarna Zawadki w Międzyrzecu Podlaskim świętowała 90-lecie działalności. Uroczystość odbyła się 3 września.

Obchody rozpoczęła msza w kościele pw. Chrystusa Króla, a tuż po niej druhowie i druhny  w asyście strażackiej orkiestry dętej z Łomaz przemaszerowali pod remizę, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Zebranych gości powitał Grzegorz Łubik, z-ca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego, który gratulował strażakom wspaniałego jubileuszu. Uroczystość była okazją do wręczenia honorowego wyróżnienia Zasłużony dla Miasta, przyznanego przez Radę Miasta Międzyrzec. Tytuł i odznakę otrzymali: Marek Zając, prezes OSP Zawadki i Tomasz Mikołajczuk, naczelnik jednostki.

Złoty Medal Za zasługi dla pożarnictwa odebrali druhowie: Paweł Słonecki i Marek Zając. Srebrnym medalem uhonorowano druha Grzegorza Korolczuka i druha Dariusza Teleszko, a brązowy otrzymali druhowie: Mariusz Kapczuk i Paweł Giergun. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali: druhna Małgorzata Iwanek, Łukasz Osiej, Magdalena Zając i Marcin Zając. Dyplomy uznania otrzymali także najstarsi członkowie OSP: Ekspedyt Oksiutowicz i Zygmunt Chalimoniuk.