0
0
s2smodern

nw16

Aż 208 zawodników z różnych zakątków Polski wzięło udział w Pucharze Lubelszczyzny Nordic Walking. IV etap zawodów odbył się 20 sierpnia w Międzyrzecu Podlaskim. Imprezę zorganizowała fundacja W te pędy.

Trasa była wymagająca, bo wiodła wokół Międzyrzeckich Jeziorek, ale kijkarze dali radę. Startowali na dystansie 5 i 10 km, a ich technikę bacznie obserwowali sędziowie. Doskonale spisali się na trasie zawodnicy z Międzyrzeca i okolic. W wyścigu na dystansie 5 km w kategorii K 30-39 zwyciężyła Katarzyna Jędruchniewicz, szefowa fundacji W te pędy. W tej samej kategorii wiekowej, ale na odcinku 10 km najlepsza była Agnieszka Miłosz Tusz. W kategorii K 19-29 trzecie miejsce wywalczyła Joanna Wsół. Łukasz Rozenkiewicz był najlepszy w kategorii M 19-29, a Grzegorz Rychlik zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej M 30-39. Dobrze spisał się także Fabian Rychlik (kat.M 18), który był trzeci na mecie. Świetną zabawę mieli również najmłodsi uczestnicy, którzy z kijkami pokonali symboliczną trasę.

- To dopiero początek naszych działań. Po imprezie otrzymaliśmy wiele miłych telefonów, dzięki temu złapaliśmy wiatr w żagle i już planujemy kolejne przedsięwzięcia. Być może jeszcze w tym roku uda się zorganizować jeszcze dwie imprezy biegowe – planuje Katarzyna Jendruchniewicz, prezes fundacji W te pędy.

Zwycięzcom gratulował burmistrz Zbigniew Kot, który objął honorowy patronat nad imprezą.