Strona główna

fp                                         bip     fb

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE


Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.


Więcej informacji
SZEPT AMAZOŃSKIEGO POTOKU W MIĘDZYRZECU

SZEPT AMAZOŃSKIEGO POTOKU W MIĘDZYRZECU


24 lutego w kinie „Sława” odbyło się kolejne już, spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościliśmy podróżnika Stefana Czernieckiego, który w fascynujący sposób opowiadał o swojej wyprawie w niebezpieczne rejony w stanie Amazonas na południu Wenezueli.


Więcej informacji
TO BĘDZIE ROK DUŻYCH ZMIAN

TO BĘDZIE ROK DUŻYCH ZMIAN


Aż 9,5 mln zł miasto wyda w tym roku na inwestycje. Niektóre z nich zostały zgłoszone przez mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego podczas spotkań z burmistrzem Zbigniewem Kotem.


Więcej informacji
ZA PARKOWANIE MOŻNA PŁACIĆ KARTĄ

ZA PARKOWANIE MOŻNA PŁACIĆ KARTĄ


Korzystający z parkingów na placu Jana Pawła II i ul. Staromiejskiej nie muszą liczyć groszy, bo za postój można już płacić kartą. Od wczoraj trzeba wpisywać nr rejestracyjny pojazdu, najlepiej przed rozpoczęciem transakcji.


Więcej informacji
MIĘDZYRZEC LIDEREM SAMORZĄDNOŚCI

MIĘDZYRZEC LIDEREM SAMORZĄDNOŚCI


Najwięcej wyróżnień „Dobre, bo bialskie” podczas gali powiatu bialskiego trafiło do Międzyrzeca Podlaskiego. Uroczystość odbyła się 5 stycznia w starostwie powiatowym w Białej Podlaskiej.


Więcej informacji
SĄ PIENIĄDZE NA REWITALIZACJĘ PARKU!

SĄ PIENIĄDZE NA REWITALIZACJĘ PARKU!


Międzyrzec Podlaski pozyskał ponad 2,2 mln zł na zagospodarowanie zabytkowego parku Potockich przy ul. Lubelskiej. Inwestycja rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku.


Więcej informacji

 Szanowni Mieszkańcy

Informuję, iż w dniach: 30 marca 2017r. (I rejon Miasta) oraz 31 marca 2017r. (II rejon Miasta) odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon oraz zużytego sprzętu RTV i AGD z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski.

W ww. terminach odbierane będą następujące rodzaje odpadów: 

  • meble i inne odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mieszczą się w pojemnikach (np.: dywany, wykładziny, chodniki, kołdry, koce, walizki, armatura łazienkowa itp.);
  • zużyte opony (nie mogą pochodzić z prowadzonej działalności gospodarczej);
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Odpady należy wystawić poza obręb posesji (np. przed bramę) w dniu zbiórki najpóźniej do godziny 7.00.

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski ul. Pocztowa 8 pok. nr 13 lub pod numerem telefonu 83 372-62-39.

Burmistrz Miasta

/-/ Zbigniew Kot

 Żywa lekcja historii

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Jolanta Wolanin i radna Danuta Duda zapraszają na wykład dr. Leona Popka z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie pt. "Ludobójstwo Polaków na Wołyniu 1939-1945". Spotkanie odbędzie się 29 marca (środa) o godz. 13.00 w sali kina "Sława" przy ul. Warszawskiej 37 w Międzyrzecu Podlaskim. 

 

Patronat Honorowy Burmistrza Miasta

 

app2

Inwestycje zrealizowane przy udziale funduszy zewnętrznych

zriwm

Miasta partnerskie

mp